БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ХИТНО ОБЈАВИЛО: Погинуо је наш војник (32)
БРИТАНСКИ војник мајор Кевин Меккул погинуо је у Кенији, саопштило је британско Министарство одбране.
Фото: Министарство одбране Велике Британије
Овај 32-годишњак, који је преминуо док није био на дужности 29. новембра, служио је у Европи, на Блиском истоку, на Фокландима и у Африци, саопштило је Министарство одбране.
Војник је наводно нападнут док је путовао мотоциклом ван базе, пише Скај њуз, преноси Телеграф.
Министарство одбране у саопштењу није дало више информација о његовој смрти.
Иза њега су остали мајка и отац Џозеф и Џоан, његова браћа Фергал и Брендан и његове сестре Меј, Алис и Маргарет, наводи се у саопштењу министарства.
Међу онима који су одали почаст војнику био је и министар одбране Грант Шапс.
- Из одавања почасти оних који су га познавали јасно је да је мајор Мекул био изузетна личност и изузетан војник, вољен и поштован у једнакој мери, који је служио својој земљи - рекао је он.
- Моје мисли и симпатије су са његовом породицом, пријатељима и колегама који се тренутно суочавају са овим најтрагичнијим губитком.
Наступљен из Сандхурста у августу 2014. године, мајор Мекула је његов командант описао као „неустрашивог” човека који је имао „највећи интегритет”.
БОНУС ВИДЕО:
"ОТИСАК" Министарка пољопривреде Јелена Танасковић у подкасту "Новости" о актуелним питањима
Препоручујемо
СТОЛТЕНБЕРГ ЗАЛЕДИО УКРАЈИНУ: Кијеву стигла порука коју нико није желео да чује
02. 12. 2023. у 12:39
НЕМАЧКИ МЕДИЈИ ТВРДЕ: НАТО не жели да чује ни за прошлу, ни за будући офанзиву Кијева
02. 12. 2023. у 08:55
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)