РАИСИ ПРИМЕНИО НОВУ ТАКТИКУ: Позвао државе БРИКС-а да прекину односе са Израелом
ИРАНСКИ председник Ебрахим Раиси изјавио је да трагачи за слободом широм света очекују да све владе, а посебно државе чланице БРИКС-а, прекину политичке, економске и војне односе са Израелом.
Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi/Принтсцреен/
Обраћајући се онлајн ванредном састанку лидера БРИКС-а посвећеном ситуацији у Гази, чији је домаћин у данас била Јужна Африка као ротирајући председник блока, Раиси је рекао да су САД учиниле све међународне организације бескорисним.
Он је позвао чланице БРИКС-а да покрену обавезујућу резолуцију у Генералној скупштини УН против Израела, преноси агенција ИРНА.
- Ционистички режим мора бити идентификован као терористички режим, а његова војска мора бити означена као терористичка организација. Поред ционистичког режима, и Сједињеним Америчким Државама мора да се суди пред међународним судом за злочине против човечности и убиство деце - рекао је председник Ирана.
Он је указао на потребу за колективним мерама чланица БРИКС-а како би се прекинула опсада Газе и створио сигуран и сталан пут у Газу за отпрему хуманитарних залиха.
Раиси је истакао да легитимно право Палестинаца на самоодбрану и борбу за ослобођење окупираних земаља подржавају све владе и нације које "траже слободу".
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)