БЕЛА КУЋА: Без америчке помоћи нема ни Украјине
ОДСУСТВО даље веће помоћи Сједињених Америчких Држава имаће штетан утицај на одбрамбене способности Украјине, изјавио је контраадмирал и координатор за стратешке комуникације у Савету за националну безбедност Беле куће Џон Кирби, коментаришући недостатак сагласности америчког Конгреса за пружање даље помоћи, укључујући војну, Кијеву.
Фото Танјуг/АП
Он је додао и да се нови пакети америчке помоћи Украјини смањују због престанка договорених средстава за подршку Кијеву.
Кирби је истакао да финансирање Украјине пресушује, због чега САД морају да доносе „тешке одлуке“.
Портпарол је навео да се амерички пакети помоћи смањују, јер „покушавамо да разумно располажемо средствима која су нам тамо остала“.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)