ШОЛЦ БИ ДА ПРИЧА СА ПУТИНОМ: "Потребно је разговарати"
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц изјавио је данас да је дијалог са руским председником Владимиром Путином потребан и да ће га он наставити.
Фото: AP Photo/Markus Schreiber/Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- Данас, у овој ситуацији, потребно је разговарати с њим изнова и изнова. Радио сам то у прошлости и чинићу то поново у будућности. Али за разговоре између Украјине и Русије потребан је одлучан корак руске стране, а то значи повлачење трупа. За то Владимир Путин очигледно још није спреман - рекао је он у интервјуу за немачки лист "Хајлбронер штиме".
Немачки канцелар тврди да је Путин планирао да оствари своје циљеве у Украјини у року од две недеље, а то није успело.
- Украјина је такође повратила много територије. Русија мора бити приморана да одступи - рекао је Шолц.
Препоручујемо
ИЗВОРИ СИ-БИ-ЕС-А: Али Хамнеи сумњао да је Моџтаба дорастао вођству Ирана
15. 03. 2026. у 14:55
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (2)