"ОВО ЈЕ ОД КЉУЧНОГ ЗНАЧАЈА" Бајден: Тражио сам тродневну паузу у Појасу Газе
АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден је изјавио данас да је тражио тродневну паузу у Појасу Газе, али и много дужу паузу од тога како би били извучени таоци које држи палестинска милитантна група Хамас.
Танјуг
На питање новинара да ли је "фрустриран" због тога што га премијер Израела Бењамин Нетанијаху није послушао око ствари које је од њега тражио, Бајден је одговорио да "то траје мало дуже него што се надао", преноси Гардијан.
Портпарол америчког Савета за националну безбедност Џон Кирби саопштио је раније да ће Израел сваког дана спроводити четворочасовне паузе у борбама у појединим областима на северу Појаса Газе.
Кирби је рекао да ће саопштења о паузама бити објављена три сата пре њиховог почетка, пренела је америчка телевизија НБЦ њуз.
- Од кључног је значаја да се хуманитарне залихе и помоћ прошире у областима у које људи беже, у овом случају, у јужној Гази - навео је Кирби.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МНОГИ СУ ЗАБОРАВИЛИ: Свештеници подсећају шта сваки верник треба да учини ПРЕ СПАВАЊА
09. 11. 2023. у 12:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)