САД ОДГОВОРИЛЕ ПУТИНУ: Када нешто крене по злу у вашој земљи, ви окривите неког другог
СЈЕДИЊЕНЕ Државе су одбациле оптужбе Русије да Украјина и Запад стоје иза антисемитских нереда на аеродрому у руској републици Дагестан.
Фото Танјуг/АП
- Класична руска реторика. Када нешто крене по злу у вашој земљи, ви окривите неког другог -рекао је портпарол америчког Савета за националну безбедност Џон Кирби, преноси Гардијан.
Он је додао да Запад није имао никакве везе са инцидентом на аеродрому у Махачкали.
- Ово су само мржња, нетрпељивост и застрашивање. Неки људи це то упоредити са погромима касног 19. и раног 20. века и мислим да је то вероватно прикладан опис, с обзиром на оно што смо тамо видели - рекао је Кирби.
Оптужбе Москве је одбацио и портпарол Стејт департмента Метју Милер, који је поручио да је реч о "апсурдним" наводима.
- Позивамо руске власти да јавно осуде ове насилне протесте, да позову на одговорност све који су укључени и да осигурају безбедност Израелаца и Јевреја у Русији - поручио је Милер.
Претходно је руски председник Владимир Путин рекао да су у то умешане западне силе. Руске власти су досад привеле 83 особе које су учествовале у антисемитском протесту на аеродрому у Махачкали, након слетања авиона из Тел Авива.
Током нереда повређено је 20 демонстраната и девет полицајаца, од којих су двојица хоспитализована.
- Наставља се истрага у циљу идентификације и привођења организатора и учесника масовних нереда на аеродрому у Махачкали - наводи се у саопштењу руског министарства унутрашњих послова.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)