РЕКА НОВЦА ТЕКЛА И ТЕРОРИСТИМА? Шокантно откриће - Сарадници Хамаса годинама финансирани из Италије

ОДАКЛЕ је пошао зна се, где је стигао није се знало, али је сада извесно да је новац који нико није могао да контролише, одлазио годинама из Италије Палестинцима, па и организацијама блиским Хамасу, преко тајно повезаних невладиних организација.

РЕКА НОВЦА ТЕКЛА И ТЕРОРИСТИМА? Шокантно откриће - Сарадници Хамаса годинама финансирани из Италије

Фото: AP Photo/Adel Hana

Паре су чак трошене за обуку деце да убијају Јевреје. Око стотину милиона те позајмице сматра се несталим, јер се том износу није ушло у траг.

Дневни лист "Ла Верита" имао је на увид документацију која на светлост дана износи чињеницу да је од половине осамдесетих година прошлог века, готово пола милијарде евра ишло из Италије ка палестинској територији у форми кредита, помоћи и разних облика финансирања. Проток новца који је требало да се потроши на пројекте у корист цивила, остајао је без контроле на путу за Газу и, преко локалних посредника, завршио, по свој прилици, и у рукама терориста. Други проблем је чињеница да се на стотине милиона евра никада неће вратити Италији.

У питању су били мултилатерални пројекти из области здравства, рада јавних установа, општина, универзитета. Мањи део ишао је приватним иницијативама, односно, италијанским фирмама које раде на тој територији. Проблем је у томе што се не зна поуздано да ли је, с обзиром на аутосертификат примаоца, новац испоручен италијанским невладиним организацијама које су га пребацивале својим палестинским партнерима, отишао - терористима.

Пре неколико дана и један италијански телевизијски канал покренуо је питање где је завршавао новац намењен палестинским организацијама за помоћ и развој, имајући у поседу документацију о пројектима који нису никада ни започети, као што су, рецимо, један о конструкцији и један о ширењу електричне мреже. И колико су палестинске невладине организације политизоване, са бројним документима који иду у прилог таквој сумњи, а поставља се и питање да ли је новац индиректно завршавао у рукама терориста.

Послато, али не и испоручено

ДОКУМЕНТА се односе на државни новац који је, преко италијанске Агенције за међународну сарадњу и развој, задужен од стране МИП Италије. Ова агенција је одлучивала о активности и о томе којој палестинској установи или организацији новац треба да буде усмерен. Пројекти за финансирање, њих 218, носили су укупну суму од 227.176.690 евра, а испоручено је 188.166.303 евра.

Пошло се од тога шта је установила међународна невладина организациња "Монитор" са седиштем у Јерусалиму, која сакупља податке о свеукупној активности НВО и контролише оне самозване, а која је анализирала активност невладиних организација у Израелу и на палестинској територији откривајући извесну повезаност између неких невладних организација и "Народног фронта за ослобођење Палестине" (ФпЛп) коју су САД, ЕУ и Канада прогласиле терористичком организацијом.

"Монитор" је, 26. октобра 2022, као међународна НВО са седиштем у Јерусалиму, саопштила невладиним организацијама које користе етикету "хуманитарна права" да промовишу програме политички и идеолошки обојене. "Монитор" је уперио рефлекторе управо на италијанску Агенцију за сарадњу и развој у извештају за период између 2015. и 2021. године и испоручених око 23 милиона евра за 20 пројеката у Израелу, Западној обали и Гази.

Суме су намењене разним адресама, послате су све преко невладиних италијанских организација, а потом је стигла реалност да неке од њих припадају Фронту за ослобођење Палестине. Веома је велики број набројаних палестинских организација које су примиле помоћ, или добиле позајмице, а потом их је израелска држава прогласила терористичким.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања