ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ ТВРДИ: Израел за сад пристао да одложи почетак копнене инвазије на Газу
ИЗРАЕЛ је за сада пристао да одложи почетак копнене инвазије на Појас Газе како би САД могле да поставе своје системе противваздушне одбране на Блиски исток, објавио је данас Волстрит џурнал, позивајући се на америчке и израелске званичнике.
Фото Танјуг/АП
Израел такође узима у обзир испоруку хуманитарне помоћи у Појас Газе, као и дипломатске напоре да се ослободи више талаца које држи палестинска милитантна група Хамас.
Лист је раније објавио да САД планирају да распореде десетак система противваздушне одбране у земљама широм Блиског истока уочи очекиване израелске копнене инвазије на Газу.
Пентагон наводно шаље ПВО системе у Саудијску Арабију, Кувајт, Јордан, Ирак, Катар и Уједињене Арапске Емирате.
Администрација америчког председника Џозефа Бајдена повукла је претходних година неке од ПВО система из региона, на основу процена да је дошло до стабилизације ситуације.
Међутим, низ напада на америчке базе у Ираку и Сирији последњих дана, као и најављена израелска копнена инвазија на Газу, изазвали су узбуну у Вашингтону.
БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)