ГРЕТА ТУНБЕРГ ПУШТЕНА УЗ КАУЦИЈУ: Шведска активисткиња оптужена за кршење јавног реда и мира

Новости онлајн

18. 10. 2023. у 13:51

БРИТАНСКА полиција оптужила је данас шведску климатску активисткињу Грету Тунберг за кршење јавног реда и мира, након што је ухапсила њу и друге активисте због учешћа на протесту испред лондонског хотела. где се одржавала конференција лидера нафтне и гасне индустрије.

ГРЕТА ТУНБЕРГ ПУШТЕНА УЗ КАУЦИЈУ: Шведска активисткиња оптужена за кршење јавног реда и мира

Foto: Tanjug

Тунберг је оптужена за кршење јавног реда и мира, јер приликом одржавања протеста нису испоштовани услови да се спрече "озбиљни поремећаји" у функционисању заједнице, хотела и његових гостију.

Фото: Танјуг

 

Тунберг је пуштена уз кауцију и требало би да се појави пред судом 15. новембра, пренео је Ројтерс, наводећи да је 25 других особа такође оптужено у вези са протестом у уторак.

БОНУС ВИДЕО:

СЕЋАЊЕ: Глумац Марко Живић је пре две године изгубио битку са короном

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју