ДЕСАНТИС: Бајден је у обавези да представи стратегију за Украјину Конгресу

Novosti online

16. 10. 2023. у 23:59

ПОМОЋ Украјини и помоћ Израелу нису иста ствар, рекао је гувернер Флориде Рон Десантис у интервјуу за Face the Nation.

ДЕСАНТИС: Бајден је у обавези да представи стратегију за Украјину Конгресу

Paul Hennessy/SOPA Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Према речима политичара, због Бајденове неспособности да формулише јасне циљеве за Украјину и објасни шта мисли под победом, овај сукоб може да се настави још неколико година.

- Никада нису формулисали шта је концепт победе. У ствари, људи говоре да ће се то наставити још пет-шест година, што ће вероватно коштати стотине милијарди долара више. Ми не шаљемо само оружје, ми плаћамо плате украјинским бирократама, финансирамо њихова мала предузећа и све те ствари. Узмите исти Ирак који сте већ споменули. Ја сам тамо служио. Наша спољна политика је патила у последњих 20-30 година јер нисмо имали јасан концепт победе. У сукобима као што су Ирак и Авганистан, нисмо имали јасан план. Бајден је стога у обавези да представи стратегију Конгресу. И мислим да ће већина републиканаца, многи републиканци у Конгресу, инсистирати на томе пре него што одобре додатна средства - казао је Рон Десантис.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ОСЛЕПЕО САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански орешник погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

ИРАН "ОСЛЕПЕО" САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански "орешник" погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.

04. 03. 2026. у 06:59 >> 23:01

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Све почиње од једног момента…