ПРОГНОЗЕ БИВШЕГ АМЕРИЧКОГ ГЕНЕРАЛА: САД ће интервенисати у Израелу ако се...
АМЕРИКА ће вероватно директно интервенисати ваздушним и поморским ударима ако опстанак Израела буде угрожен, сматра пензионисани амерички генерал Бери Мекефри.
Фото: Профимедиа
До такве ескалације би, како он сматра, вероватно дошло само ако би блискоисточни суседи Израела у великој мери били укључени у сукоб.
- Чекамо да видимо да ли ће Хезболах интервенисати из Либана са својих 100.000 чудних ракета? Хоће ли се Западна обала запалити? И шта ће Сиријци и Египћани учинити? - рекао је генерал, пренео је "Бизнис инсајдер".
Он је, наиме уверен да ће подршка Америке бити апсолутна, те да ће САД ући у рат и у случају да Иран или Сирија војно интервенишу.
САД су саопштиле да ударну групу носача авиона, укључујући Ф-35 и Ф-16, шаљу да патролира источним Медитераном.
- Нису они тамо само због демонстрације силе или због потенцијалне подршке у евакуацији становништва - рекао је Мекефри, који је учествовао у Заливском рату и предводио Јужну команду САД од 1994. до 1996. године, за Ем-Си-Ен-Би-Си.
То је, како је назначио, његова лична процена сукоба и "апсолутно нема шансе" да ће се било који амерички званичник јавно сагласити да би Америка могла да уђе у рат у Израелу.
- Кажем да, ако је постојање државе Израел у питању, ако сиријска војска интервенише или ако Хезболах почне да надвладава Израелце, по мом мишљењу, у том тренутку, ми бисмо размотрили активну интервенцију ваздушним и поморским снагама - утврдио је генерал додајући да је мало вероватно да би САД у Израел послале трупе.
Упитан да ли ће се умешати и други савезници САД и Израела, Мекефри је рекао да је прерано разговарати о таквом питању док је само Хамас директно укључен.
- Мислим да је фактор одвраћања оно што Бајденова администрација тренутно тражи. Они желе да буду сигурни да сиријска војска и Хезболах не уђу у ову борбу. Ако то ураде, то ће бити смртоносна претња постојању Израела - рекао је генерал.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВОЛСТРИТ ЏОРНАЛ ТВРДИ: Напад на Израел договорен у Бејруту, састанци трајали месецима
09. 10. 2023. у 21:00
"ОСУЂУЈЕМО ТЕРОРИСТИЧКЕ АКТЕ ХАМАСА": Савезници Израела изнели заједничко обавештење
10. 10. 2023. у 00:33
"БАЈДЕН ЈЕ ИЗДАО ИЗРАЕЛ": Трамп оштро критиковао актуелног председника Америке
09. 10. 2023. у 21:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)