СНИМЉЕН ТРЕНУТАК ТЕРОРИСТИЧКОГ НАПАДА У АНКАРИ: Бомба детонирана у близини зграде Министарства унутрашњих послова (ВИДЕО)
ТРЕНУТАК напада у Анкари снимљен је надзорном камером, а на снимку се јасно види акција двојице терориста, који су изашли из аутомобила испред зграде Министарства унутрашњих послова, јавља "Катхимерини".
Фото: Екс принтскрин/ Ragıp Soylu
Напад се догодио у срцу главног града Турске, у близини парламента. До сада нико није преузео одговорност за напад.
- Двојица терориста су се појавила у лаком војном возилу око 9.30 (по локалном времену) испред улазне капије Генералног директората за безбедност Министарства унутрашњих послова и извршили бомбашки напад -објавио је министар унутрашњих послова Али Герликаја за на платформи X, некада знаној као Твитер.
Према наводима власти, један од нападача је "неутралисан", а други је убијен када је детонирао експлозив који је носио.
Два полицајца су повређена, али њихови животи нису у опасности, изјавио је турски министар унутрашњих послова Али Герликаја, који је рекао новинарима да се један од двојице нападача разнео, а да је други убијен "метком у главу".
Гласна експлозија се чула неколико километара даље – на снимцима надзорне камере се види како се возило полако приближава и стаје испред главног улаза у министарство унутрашњих послова. Сувозач излази из аутомобила и креће напред са пиштољем у руци, пуца и испред капије детонира експлозив који је носио на себи.
Други човек трчи, али нестаје са слике у облаку дима од експлозије пре него што га је убила полиција.
Главно тужилаштво Анкаре саопштило је да покреће истрагу и забранило турским медијима, посебно телевизијским мрежама, да емитују снимке са места напада.
- Злочинци који угрожавају мир и безбедност грађана нису постигли своје циљеве и никада их неће постићи - рекао је председник Турске Реџеп Тајип Ердоган после данашњег напада.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА - Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
"АКО БУДЕ НЕОПХОДНО": Ердоган запретио - Турска би могла да се "растане" с ЕУ
16. 09. 2023. у 14:01
САВИЋ О КОСОВУ: Зашто је за нас Србе много више од територије - завет и света земља
30. 09. 2023. у 17:33
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)