МАЂАРСКА ПОРУЧИЛА КИЈЕВУ: "Украјина неће добити ни цента из буџета ЕУ"

Новости онлине

28. 09. 2023. у 21:39

УКРАЈИНА неће добити ни цента из буџета Европске уније док Мађарској не буду исплаћена средства из европских фондова која јој законски припадају, изјавио је шеф кабинета мађарског премијера Гергеј Гујаш.

МАЂАРСКА ПОРУЧИЛА КИЈЕВУ: Украјина неће добити ни цента из буџета ЕУ

FOTO: EPA

- Једно могу да кажем сигурно – пошто је за измену буџета ЕУ потребна једногласна подршка, земља која није чланица ЕУ неће добити ни цента из буџета ЕУ док земља-чланица не добије оно на шта има законско право - рекао је Гујаш.

Како је истакао, Европска комисија злоупотребљава своја овлашћења и одлаже исплату новца Мађарској из фондова ЕУ под измишљеним изговорима.

- Надамо се да они постављају нова питања, не зато што су потрошили новац на нешто друго или, не дај Боже, дали земљи која није чланица ЕУ – Мађарска ће одговорити на питања и нада се да Европска комисија неће више одуговлачити, кршити правила и да ће исплатити новац који следује Мађарској. Нема никаквог разлога да ЕК настави тако да се понаша - поручио је мађарски званичник.

Раније је шефица Европске комисије Урсула фон дер Лајен саопштила да је ЕК ревидирала вишегодишњи буџет ЕУ за период од 2024. до 2027. године и предложила је земљама да се повећа за 66 милијарди евра – за помоћ Украјини, реализацију програма за миграције и избеглице и јачање конкурентности уније. Мађарски премијер Виктор Орбан рекао је да је тај предлог неозбиљан, пошто се не зна где је отишао новац који је раније дат Кијеву.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: СИТУАЦИЈА ЈЕ НЕПОДНОШЉИВА“ - Мештани Грчке Тесалије у очају након разорне олује Данијел

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

А ТРИ ДАНА ПОСЛЕ НАПАДА ТОРЦИДЕ У ТУЗЛИ... Делије се огласиле, ево шта су управо поручили навијачи Црвене звезде