ШТРАЈК И У ГЕЈМИНГ ИНДУСТРИЈИ? Глумци у САД изгласали потенцијалну обуставу рада
ГЛУМЦИ у САД изгласали су могућност штрајка у индустрији видео игара.
Греми
Чланови синдиката Саг-Афтра су са 98 одсто гласова подржали акције везане за споразум глумаца са гејминг индустријом који регулише коришћење гласа глумаца, снимање покрета и каскадерски рад, преноси ББЦ.
Гласање не гарантује да ће доћи до новог штрајка, али даје синдикату овлашћење да га сазове ако преговори пропадну.
-Време је да представници гејминг индустрије престану да играју игрице и озбиљно се посвете постизању споразума, рекла је председница синдиката Саг-Афтра, Френ Дрешер.
Према њеним речима, резултат гласања показује да чланство синдиката разуме суштинску важност ових преговора.
-Сада је време да ове компаније - које зарађују милијарде долара и богато плаћају своје извршне директоре - дају нашим извођачима споразум који ће им омогућити да имају одрживу каријеру у гејминг индустрији, додала је Дрешер.
Амерички глумци већ штрајкују због неслагања са филмским и ТВ студијима, а сценаристи су раније ове недеље након пет месеци постигли оквирни договор о окончању спора са шефовима студија.
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ПОЛА МИЛИЈАРДЕ ДОЛАРА МАЊЕ ЗБОГ ШТРАЈКА ГЛУМАЦА: WB очекује смањење профита
05. 09. 2023. у 22:46
НЕ ТРГУЈУ У ДОЛАРИМА И ЕВРИМА: Руски нафтни гигант искључио америчку и валуту ЕУ
26. 09. 2023. у 00:55
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)