ТАЈАНИ О ПРИЛИВУ МИГРАНАТА: НАТО, УН и САД морају бити присутнији и морају бити део решења овог проблема

ПОТПРЕДСЕДНИК италијанске владе и шеф дипломатије Антонио Тајани данас је позвао да се УН и НАТО укључе у напоре да се заустави прилив илегалних миграната из Северне Африке у Италију.

ТАЈАНИ О ПРИЛИВУ МИГРАНАТА: НАТО, УН и САД морају бити присутнији и морају бити део решења овог проблема

Фото: Танјуг/АП

- Можда чак ни Европа не може сама да реши питање миграната, с обзиром на то шта се догађа у Африци - рекао је Тајани у обраћању на регионалном састанку своје партије Форца Италија у Напуљу, пренела је агенција Анса.

Он је додао да је неопходна снажна акција на међународном нивоу.

- НАТО, УН и САД морају бити присутнији и морају бити део решења овог проблема - истакао је италијански званичник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени