ПРЕМИЈЕР ИНДИЈЕ НАЈАВИО ИСТОРИЈСКИ КОРАК: Економски коридор Индија-Блиски исток-Европа, подржао га и Бајден
ПРЕМИЈЕР Индије Нарендра Моди на маргинама самита Г20 у Њу Делхију најавио је пуштање у рад економског коридора „Индија-Блиски исток-Европа“.
Фото: AP Photo/Evan Vucci
Иницијатива, која је добила званичан назив „Економски коридор Индија-Блиски исток-Европа“, а коју заједно предводе Индија и САД, постаће прва таква иницијатива за сарадњу у области веза и инфраструктуре уз учешће Индије, Уједињених Арапских Емирата, Саудијске Арабије, Европске уније, Француске, Италије, Немачке и САД.
- Овај коридор показаће стабилан пут целом свету - рекао је Моди на прес конференцији са лидерима свих земаља учесница у пројекту.
Бајден: Историјска прекретница
Амерички председник Џозеф Бајден изјавио је да ће Сједињене Државе инвестирати у нову железничку линију из Анголе у правцу Индијског океана.
- Ово ће омогућити нова радна места и повећати прехрамбену безбедност. Ово је револуционарна инвестиција. Свет се налази на историјској прекретници. Хајде да радимо заједно - поручио је Бајден.
Шеф Европске комисије Урсула фон дер Лајен оценила је да ће то бити најдиректнија веза између Индије, Блиског истока и Европе која ће омогућити да се путује за 40 одсто брже.
На догађај су позвани сви лидери земаља чланица, као и лидери још девет земаља: Бангладеша, Египта, Шпаније, Маурицијуса, Нигерије, Холандије, Уједињених Арапских Емирата, Омана и Сингапура.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ХОНГ КОНГ ПОТПОЉЕН - Највеће падавине у последњих 140 година
Препоручујемо
ПОЛОВНИ ХРВАТСКИ "РАФАЛ" СЕ ПОКРАВИО ЧИМ ЈЕ ПОЛЕТЕО: Хитно морао да прекине лет
ЈЕДАН од борбених авиона „Рафал“ Хрватског ратног ваздухопловства морао је у четвртак да прекине планирани лет због техничких проблема који су се појавили при полетању.
16. 01. 2026. у 21:12
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)