СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ИПАК ОТВАРА, АЛИ САМО КА РУСИЈИ: Пјонгјанг попустио након четири године
РУСКА амбасада у Пјонгјангу, први пут после четворогодишње забране због пандемије корона вируса, добила је дозволу да запосли нове чланове особља.
Фото: Танјуг/АП
То је тек друга амбасада којој су севернокорејске власти дозволиле да доведе нове дипломате, након што је у марту у Пјонгјанг дошао нови амбасадор Кине.
- На међународном аеродрому Сунан у Пјонгјангу, први пут од 2019. године, дочекали смо нове колеге - 20 дипломата и техничких службеника који су стигли у Амбасаду на основу ротације кадрова - навела је амбасада на Фејсбуку, јавља Ројтерс.
Раније ове недеље светски медији пренели су изјаве неименованих америчких званичника да севернокорејски лидер Ким Џонг Ун планира да овог месеца посети Русију и са руским председником Владимиром Путином између осталог разговара о могућности да Пјонгјанг обезбеди Москви оружје за рат у Украјини.
Ни Москва ни Пјонгјанг нису потврдили, нити негирали ту информацију.
БОНУС ВИДЕО: СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАЛА ДВЕ БАЛИСТИЧКЕ РАКЕТЕ - Одговор на маневре САД и Јужне Кореје (фотографије)
(РТ)
Препоручујемо
СЈАЈАН ТРИК: Како спречити клијање кромпира - уз ово га можете чувати месецима
07. 09. 2023. у 07:47
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)