СИ НЕ ИДЕ НА САМИТ Г20: Ево кога кинески лидер шаље у Индију

Новости онлине

31. 08. 2023. у 08:15

ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг вероватно неће ићи на самит Г20 у Индију, очекује се да ће Кину представљати премијер Ли Ћанг, преноси агенција Ројтерс.

СИ НЕ ИДЕ НА САМИТ Г20: Ево кога кинески лидер шаље у Индију

Фото Танјуг/АП

- Си Ђинпинг ће највероватније пропустити самит Г20 следеће недеље у Индији. Очекује се да ће премијер Ли Ћанг представљати Кину на самиту 9-10. септембра - наводи се у чланку.

Индија је 1. децембра 2022. године преузела председавање Г20. Током периода председавања, Њу Делхи ће одржати више од 200 састанака у оквиру групе.

Председавање ће затим бити предато Бразилу.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ВОЈНЕ ВЕЖБЕ НА ТАЈВАНУ - Тајпеј симулира кинески напад на аеродром Таојуан

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља