КИМ ОПТУЖУЈЕ ВАШИНГТОН: Заједничке војне вежбе Америке, Јапана и Јужне Кореје
САД, Јужна Кореја и Јапан извели су заједничке војне вежбе противракетне одбране код Корејског полуострва, због чега је Северна Кореја оптужила Вашингтон и његове савезнике да стварају нестабилност "која води ка опасности од нуклеарног рата". Три земље организовале су вежбе у међународним водама код јужнокорејског острва Јеју, саопштила је војска Јужне Кореје.
FOTO: AP/Tanjug
Вежбе су уследиле након што је севернокорејски лидер Ким Џонг Ун позвао на "радикалну" модернизацију наоружања и опреме поморских снага Северне Кореје, критикујући повећано присуство америчких стратешких трупа у региону.
У говору поводом Дана морнарице Ким је рекао да су "шефови банди САД, Јапана и Јужне Кореје" најавили редовне заједничке вежбе, додавши да су "због непромишљених конфронтационих потеза САД и других непријатељских снага, воде Корејског полуострва постале место са највећом концентрацијом ратне опреме у свету, најнестабилније воде, са опасношћу од нуклеарног рата".
Препоручујемо
НЕТАНЈАХУ ПОЗИВА ИРАНЦЕ НА ПРЕВРАТ; Потопљено још 16 иранских бродова; Објављени подаци о америчким жртвама (ФОТО/ВИДЕО)
10. 03. 2026. у 06:54 >> 01:13
СВЕ ЈЕ НА ПРОДАЈУ: Саудијска Арабија преговара о куповини система ПВО од Украјине
11. 03. 2026. у 00:15
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)