КОМПАНИЈА МУДИЗ: Штета од пожара на Хавајима четири до шест милијарди долара
АМЕРИЧКА компанија Мудиз, која се бави анализом ризика од природних катастрофа, саопштила је данас да процењена финансијска штета од недавних пожара на Хавајима износи између четири и шест милијарди долара.
FOTO: Tanjug/AP
Одсек за управљање ризицима у овој компанији наводи у свом извештају да се очекује да ће највећи део штете бити покривени осигурањем и то у распону од око 75 одсто или више, преноси Ројтерс.
Председник САД Џозеф Бајден боравио је у уторак на Хавајима са својом супругом Џил и најавио дугорочну обнову острва Мауи, где је 114 људи страдало у ватреној стихији, а стотине се воде као нестали.
Бајден је поручио да ће бити уз људе Мауија "докле год то буде потребно" и док не обнове оно што је пожар уништио.
У пожарима који су погодили град Лахајна 8. августа, уништено је 2.200 домова и пословних објеката.
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
Препоручујемо
НЕВЕРОВАТНА СЛИКА СА ХАВАЈА: Цело насеље изгорело, само једна кућа нетакнута (ФОТО)
18. 08. 2023. у 23:50
БАЈДЕН ПРОГЛАСИО СТАЊЕ ПРИРОДНЕ КАТАСТРОФЕ НА ХАВАЈИМА: Спремна федерална помоћ
10. 08. 2023. у 19:47
ГОВОРИО О БРАКУ: Мима ужива у вези са младом лепом глумицом - а шта мисли о ЖЕНИДБИ
23. 08. 2023. у 09:32
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)