СУКОБ НА НЕБУ ИЗБЕГНУТ ЗА ДЛАКУ: Норвешки авион се приближио руској граници, па се окренуо
РУСКО министарство одбране је саопштило данас да је у ваздушном простору изнад Баренцовог мора открило авион норвешког ратног ваздухопловства који се приближавао граници са Русијом, након чега се окренуо и удаљио од границе.
Илустрација Фото: ЕПА
- Да би се идентификовао ваздушни циљ и како би се спречило нарушавање државне границе Руске Федерације, подигнут је ловац МиГ-29 - наводи се у саопштењу објављеном на Телеграму.
Додаје се да је руска посада идентификовала норвешки патролни авион Р-8А Посејдон.
- Није дозвољено кршење државне границе Руске Федерације - нагласили су из руског министарства спољних послова.
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА - Калашњиков представио нову верзију јуришне пушке АК-19
Препоручујемо
ТРУДНА ГЛУМИЦА МАРИЈА ПЕТРОНИЈЕВИЋ: Лепу вест сазнала у тешком животном тренутку
14. 08. 2023. у 07:45
РЕТРОГРАДНИ МЕРКУР (ОД 23. АВГУСТА): Четири хороскопска знака су на удару
13. 08. 2023. у 22:34
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (2)