РУСКА И СИРИЈСКА ВОЈСКА: Уништиле штаб „Ал-Нусре“ у Сирији
ВАЗДУШНО-космичке снаге Русије и Ваздухопловство Сирије уништиле су штаб терористичке групе Џабхат Ал-Нусра, који су учествовали у терористичким нападима на војску и цивиле, у близини града Идлиба у Сирији, рекао је на брифингу заменик начелника Руског центра за помирење зараћених страна у Сирији (ЦПВС) контраадмирал Вадим Кулит.
Фото: ЕПА
-У области града Идлиба, заједничким ударом руских Ваздушно-космичких снага и Ваздухопловства САР уништен је штаб терористичке групе Џабхат ал-Нусра. Било је лица која су учествовала у организовању и извођењу саботаже и терористичким нападима на сиријске владине снаге и цивилно становништво, рекао је Кулит, преноси Риа новости.
Он је навео да су током протеклог дана у зони деескалације забележена четири гранатирања од стране терористичке групе Џабхат ал-Нусра у провинцији Алеп.
Услед удара противтенковске ракете у возило Оружаних снага Сирије, један сиријски војник је погинуо, а четири су повређена.
Препоручујемо
ТРИКОВИ ДОМАЋИЦА: Ставите ловоров лист у веш машину, резултат ће вас ОДУШЕВИТИ
05. 08. 2023. у 20:14
АНЂЕЛА И ТАМАРА У КУПАЋИМ: Глумице се сликале на плажи - интернет ГОРИ (ФОТО)
05. 08. 2023. у 19:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)