ПОСЛАТИ ХЕЛИКОПТЕРИ ДВЕ БРИГАДЕ: Министар одбране пољске - Настављамо да јачамо снаге на граници са Белорусијом
ПОЉСКА ће наставити да појачава бројност снага на граници са Белорусијом, рекао је министар одбране републике Мариуш Блашчак на састанку са војском.
Фото: ЕПА
-Пољске власти, пољска влада чине много на обезбеђивању безбедности. Али, очигледно, провокације показују да је потребно још веће војно присуство како би се одвратио агресор, како би се спречиле провокације, рекао је он, напомињући да је ово - његова лична одлука.
Марек Соколовски, заменик начелника Генералштаба Оружаних снага, рекао је да су хеликоптери две бригаде распоређени на границу.
Према његовим речима, они су спремни да употребе оружје „ако се деси нешто опасно“.
Министарство спољних послова републике у уторак је саопштило да су два белоруска хеликоптера нарушила пољски ваздушни простор, након чега је Блашчак дао инструкције да се повећају снаге. Минск је изјаву Варшаве назвао провокацијом - „још једно оправдање за јачање снага“.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РУСКУ МОРНАРИЦУ: Најбољи систем противваздушне одбране кратког домета
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (1)