НЕОДЛУЧАН: Зеленски још не зна да ли ће ићи на НАТО самит
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски још није донео коначну одлуку да ли ће ићи на самит НАТО-а у Виљнусу, изјавила је данас потпредседница украјинске владе за европске и евроатлантске интеграције Олга Стефанишина.
Foto: Shutterstock/ilustracija
Она је за украјинске медије рекла да ће коначна одлука Зеленског о присуству самиту НАТО-а бити донета у зависности од завршних докумената тог скупа на којима се још рад.
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг рекао је раније да ће Зеленски присуствовати првом састанку Савета Украјина-НАТО на маргинама самита.
Столтенберг, међутим, није обећао да ће током самита у Виљнусу Украјина бити позвана да се придружи НАТО-у након што се непријатељства у земљи заврше.
Препоручујемо
ЏЕЈ ПИ МОРГАН: Ово је датум када ће Европа ОСТАТИ без горива - врло брзо, а Азија већ СУТРА
01. 04. 2026. у 17:18 >> 18:11
АРАКЧИ ДЕМАНТОВАО ТРАМПА: Нема прекида ватре - рат траје док агресор не буде кажњен
01. 04. 2026. у 17:57
ИРАНЦИ СРУШИЛИ 16 АМЕРИЧКИХ МОЋНИХ ЛЕТИЛИЦА: Штета пола милијарди долара
01. 04. 2026. у 17:55
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)