БАЈДЕН КРЕНУО: Председник САД отпутовао на европску турнеју
ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден отпутовао је данас на европску турнеју током које ће посетити Велику Британију, Литванију и Финску.
Фото: ЕПА
Бајден ће вечерас стићи у Лондон, а наредног дана ће се срести са британским краљем Чарлсом III, први пут од када је крунисан.
Он ће разговарати и са британским премијером Ришијем Сунаком у Даунинг стриту. Следећа посета је самит НАТО у Виљнусу, у Литванији.
Бајден ће провести два дана у главном граду Литваније, која је домаћин годишњег самита НАТО-a. Он ће учествовати на састанцима са лидерима и одржати говор на Универзитету у Виљнусу.
Коначна станица је Хелсинки, где се очекује да ће Бајден у четвртак прославити проширење НАТО-у са Финском као најновијом чланицом алијансе.
Препоручујемо
НАПАДИ НА ИРАН СУ БИЛИ ПРЕВЕНТИВНИ Трамп: Моџтаба Хамнеи неприхватљив избор за вођу
09. 03. 2026. у 23:45
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)