"ОУШН ГЕЈТ" ОТКАЗАО СВЕ ОПЕРАЦИЈЕ ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ: Имплозија подморнице "Титан" била кључна за ову одлуку

А.Војиновић

07. 07. 2023. у 15:25

КОМПАНИЈА "Оушн Гејт" у чијем је власништву подморница "Титан" саопштила је да обуставља сва истраживања и комерцијалне операције.

ОУШН ГЕЈТ ОТКАЗАО СВЕ ОПЕРАЦИЈЕ ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ: Имплозија подморнице Титан била кључна за ову одлуку

Фото: АП

Овај потез уследио је након велике трагедије која се догодила 18. јуна када је свих петоро путника настрадало на путу до олупине чувеног брода "Титаник" када је подморница, под још неразјашњеним околностима, имплодирала у секунди.

Истражитељи и даље испитују околности које су довеле до незапамћене трагедије. Олупине "Титана" са људским остацима недавно су извучене из воде.

У несрећи која се догодила на подморници "Титан" било је петоро људи. Оснивач компаније "Оушн Гејт" Стоктон Раш (61), који је управљао њоме. Бизнисмен Шахзада Давуд (48) и његов син Сулеман (19), британски држављани пореклом из Пакистана. Четврти путник био је бивши ронилац француске морнарице Пол Хенри Наржоле (77). Са њима је био и британски милијардер и истраживач Хамиш Хардинг (58).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

МАРИНА ТУЦАКОВИЋ МЕ ЈЕ УЦЕНИЛА: Мира Шкорић открила тајну чувану три деценије