САУДИЈСКА АРАБИЈА ПОЗИВА ИРАН: Да се укључи у преговоре о демаркацији у Персијском заливу

П. З. С. / sputnikglobe.com

05. 07. 2023. у 20:45

САУДИЈСКА Арабија је позвала Иран да се укључи у преговоре о демаркацији граничне поморске зоне у Персијском заливу, јавила је државна новинска агенција, позивајући се на извор у Министарству спољних послова Саудијске Арабије.

САУДИЈСКА АРАБИЈА ПОЗИВА ИРАН: Да се укључи у преговоре о демаркацији у Персијском заливу

Фото АП


У марту 2022, Кувајт и Саудијска Арабија су се договорили да заједнички развијају и експлоатишу гасно поље Ал-Дура које се налази у неутралној зони у Персијском заливу. Иранско министарство спољних послова осудило је споразум, назвавши га незаконитим, уз напомену да и Техеран има удела на том пољу.

Саудијска Арабија је позвала Иран да започне преговоре о одређивању источне границе неутралне зоне између Саудијске Арабије и Кувајта са пољем ал-Дура, наводе медији позивајући се на извор. Ресурси у зони су ексклузивна својина две земље и само Кувајт и Саудијска Арабија имају право да их развијају и експлоатишу, додаје се у извештају.

Иран и Саудијска Арабија, уз посредовање Кине, договорили су се у марту да обнове дипломатске односе који су прекинути 2016. године након што су дипломатска представништва Саудијске Арабије у Ирану нападнута након погубљења шиитског проповедника Нимра ал Нимра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља