ПОЉСКА ДРХТИ ПРЕД ВАГНЕРОМ: Моравјецки стрепи од напада - Ојачао границу са Белорусијом

Новости онлине

26. 06. 2023. у 00:27

ПОЉСКА је ојачала своју источну границу са Белорусијом после извештаја да је шеф плаћеничке групе Вагнер Јевгениј Пригожин прогнан у ту земљу.

ПОЉСКА ДРХТИ ПРЕД ВАГНЕРОМ: Моравјецки стрепи од напада - Ојачао границу са Белорусијом

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија

Матеуш Моравјецки, пољски премијер, рекао је данас да је Пољска такође ојачала више од 230 километара границе са руском Калињинградском облашћу на североистоку.

Пољска "помно прати" акције руске Вагнер плаћеничке групе након њене једнодневне побуне, додао је Моравјецки.

- Свесни смо ових претњи и на њих одговарамо предвиђањем напада - рекао је он.

- (Александар) Лукашенко и (Владимир) Путин могу да се понашају на веома чудан начин. Те акције су и даље предмет разних анализа и студија нас и наших НАТО савезника - каже Моравјецки.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (4)

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Ово се дешавало у Новом Пазару када је Босна изборила пласман на Светско првенство (ВИДЕО)