НЕМАЧКА НЕ ШТЕДИ: Држава издваја осам милијарди евра за набавку хеликоптера од компаније "Боинг"

Срна

23. 06. 2023. у 21:05

НЕМАЧКА намерава да купи 60 хеликоптера "Чихук" од компаније "Боинг", и то у пакету који би коштао до осам милијарди евра, укључујући неопходну инфраструктуру за летелицу, рекао је Ројтерсу извор из парламента.

НЕМАЧКА НЕ ШТЕДИ: Држава издваја осам милијарди евра за набавку хеликоптера од компаније Боинг

Фото: Принтскрин/Јутјуб/ US Military News

Сума укључује набавку тешких хеликоптера "ЦХ-47" за 6,27 милијарди евра, 700 милиона евра за сервисирање, 240 милиона евра за националне уговоре и 750 милиона евра за инфраструктуру, рекао је извор потврђујући извештаје других медија.

Уговор тек треба да одобри буџетски одбор немачког парламента, који би требало да одржи расправу о овом питању пре летне паузе.

Немачка је прошле године објавила намеру да купи 60 тешких хеликоптера "чихук" да би заменила застарелу флоту "ЦХ-53".

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ: Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)