МАКРОН: Одговорићу ако Путин позове
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон саопштио је да је спреман да разговара са својим руским колегом Владимиром Путином, али да га неће лично звати.
Фото: AP Photo/Thibault Camus, Pool/Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- Наравно, одговорићу ако Путин позове. Немам разлога да га зовем. Украјинска контраофанзива је у току. Надам се да ће доћи време за преговоре о условима Кијева. Али ако он позове да нешто предложи, ја ћу одговорити јер је Француска увек била посредник - рекао је он данас у интервјуу за ТВ канал Франс 24.
Према речима француског лидера, "данас је наставак дијалога могућ само под условима враћања међународном праву које је једини начин да се живи у миру".
Препоручујемо
Огласио се Иран: Преговори су бесмислени, САД крше примирје и главна су препрека миру
20. 04. 2026. у 22:24
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (2)