БЛУМБЕРГ: ЕУ жели да складишти резерве природног гаса у Украјини
ЕУ разматра да складишти резерве природног гаса у украјинским подземним складиштима, због тога што европска складишта гаса могу да буду сасвим попуњена у блиској будућности, преноси Блумберг.
Фото АП
Биљче-Волицко-Угерско складиште на западу Украјине је посебно занимљиво зато што има велики капацитет од 17 милијарди кубних метара гаса и може лако да се повеже са европским гасоводима.
Блумберг напомиње да су европска складишта гаса тренутно попуњена више од 70 одсто, а складиштење једног дела залиха гаса у Украјини би могло да спречи превелику понуду овог енергента у наредним месецима.
- Украјина нуди складиштење гаса по фиксној цени, што је веома атрактивна и конкурентна опција - рекао је шеф европских трговинских операција у Швајцарској Марко Залфранк.
Препоручујемо
БОРЕЉ ОТВОРИО КАРТЕ: До америчких избора неће бити преговора о Украјини
12. 06. 2023. у 13:32
ПРОГНОЗЕ ЕВРОПСКОГ КОМЕСАРА: Конфликт у Украјини може трајати неколико година
12. 06. 2023. у 12:42
ШАНСЕ ДА СЕ РУСИЈА БАЦИ НА КОЛЕНА СУ РАВНЕ НУЛИ Матвијенко: Не могу нас сатерати у ћошак
11. 06. 2023. у 15:14
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (3)