УКРАЈИНСКИ ПРОДОР КА БАХМУТУ: Кијев ћути о контраофанзиви - Војска напредује?

Новости онлајн

07. 06. 2023. у 17:35

УКРАЈИНСКЕ трупе напредовале су до 1.100 метара у близини Бахмута у последња 24 сата, саопштио је данас Кијев, што би требало да је прво напредовање откада је Русија навела да је Украјина започела контраофанзиву, наводи Ројтерс.

УКРАЈИНСКИ ПРОДОР КА БАХМУТУ: Кијев ћути о контраофанзиви - Војска напредује?

FOTO: Tanjug/AP

Званична Москва ове недеље је саопштила да је Кијев покренуо серију напада у региону Доњецка, за које је рекла да су осујећени.

Украјински званичници нису директно одговарали на руске тврдње, иако је високи безбедносни званичник данас негирао да је почела контраофанзива ширих размера.

- Напредовали смо од 200 до 1.100 метара на различитим деловима линије фронта у правцу Бахмута током протеклог дана - навела је заменица министра одбране Хана Малиар, не наводећи друге појединости.

Украјинске трупе су, како је рекла, биле у офанзиви на том подручју неколико дана, а руске трупе су биле у дефанзиви, с циљем да задрже своје положаје.

- Наше трупе су прешле из дефанзиве у офанзиву у правцу Бахмута - рекла је Малиар.

Русија је прошлог месеца саопштила да су њене снаге заузеле Бахмут, место најдуже и најкрвавије битке од почетка рата у фебруару 2022. године, иако је Кијев рекао да је задржао мало присуство у разрушеном граду и да је напредовао по боковима.

(Блиц)

БОНУС ВИДЕО:

КУЉА ВОДА НА СВЕ СТРАНЕ: Снимак оштећења на брани Каховскаја

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема