ОГЛАСИО СЕ БЕРЛИН НАКОН НАЈАВЕ НАЈВЕЋЕ НАТО ВЕЖБЕ ИКАДА: Учинићемо све да умањимо поремећаје у цивилном ваздушном саобраћају

СВИ учесници највеће ваздушне вежбе у историји НАТО-а ће учинити све што могу да сведу на најмању меру поремећаје у цивилном ваздушном саобраћају, али то није могуће урадити у потпуности, рекао је данас портпарол немачког министарства саобраћаја.

ОГЛАСИО СЕ БЕРЛИН НАКОН НАЈАВЕ НАЈВЕЋЕ НАТО ВЕЖБЕ ИКАДА: Учинићемо све да умањимо поремећаје у цивилном ваздушном саобраћају

Фото Shutterstock

Немачка и САД су раније објавиле да ће вежба у Немачкој под називом "Ер дефендер 2023", у којој ће учествовати 25 земаља и 250 авиона, изазвати само малу пометњу у цивилном саобраћају у Европи, пренео је Ројтерс.

Вежбе се одржавају од 12. до 23. јуна, а поред 250 авиона, учествоваће и 10.000 војника, од којих 2.000 из САД. САД су послале и више од 100 авиона.

БОНУС ВИДЕО:

ЗАШТИТА ОД ДРОНОВА - Руски специјалци чувају небо изнад Санкт Петербурга

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне