НЕОПХОДНИ КОНТАКТИ: Шолц планира још један телефонски разговор са Путином

Танјуг

07. 06. 2023. у 00:05

НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц изјавио је данас да намерава да поново разговара телефоном са руским председником Владимиром Путином.

НЕОПХОДНИ КОНТАКТИ: Шолц планира још један телефонски разговор са Путином

Фото Танјуг/АП

Шолц је у интервјуу за РТЛ изјавио да планира да још једном разговара са руским председником Владимиром Путином, јер то већ дуго није урадио, иако је сада "неприкладно време“.

Претходно су и сам канцелар и његова прес-служба истакли да су билатерални контакти са Москвом неопходни и да Берлин жели да их настави, преноси ТАСС.

Истовремено, Немачка је указала на „озбиљне разлике у мишљењима” о Украјини које се појављују током оваквих дискусија.

Последњи пут, Шолц и Путин су имали телефонски разговор 2. децембра прошле године, подсећа руска агенција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (7)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart