БАЈДЕН МОГУЋЕМ БАНКРОТУ: Преговори са Конгресом о подизању горње границе дуга напредују

Танјуг

13. 05. 2023. у 19:52

ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден изјавио је данас да преговори са Конгресом о подизању горње границе дуга америчке владе напредују и да ће се више знати о њиховом напретку у наредна два дана.

БАЈДЕН МОГУЋЕМ БАНКРОТУ: Преговори са Конгресом о подизању горње границе дуга напредују

FOTO: Tanjug/AP

-Мислим да напредују, тешко је рећи. Још нисмо достигли критичну тачку, рекао је Бајден новинарима, пренео је Ројтерс.

Према његовим речима, више ће се знати у наредна два дана.

Очекује се да ће се Бајден састати са председавајућим Представничког дома републиканацем Кевином Макартијем и другим лидерима Конгреса почетком наредне седмице како би наставили преговоре.

Министарство финансија је саопштило да би могло остати без новца до 1. јуна уколико посланици не подигну горњу границу јавног дуга.

Председник САД Џозеф Бајден изјавио је у среду да неуспех Конгреса да реагује пре него што у буџету понестане новца за плаћање владиних трошкова, ризикује да америчку економију баци у рецесију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута