ЈЕДИНИЦЕ АХМАТА ВЕЋ КРЕНУЛЕ: Кадиров писао Путину због ситуације у Артјомовску (ФОТО)

Novosti online

07. 05. 2023. у 07:22

ЛИДЕР Чеченије Рамзан Кадиров изјавио је да је послао званично писмо руском председнику Владимиру Путину са захтевом да му се изда наређење да прераспореди јединице Ахмата у Артјомовск (Бахмут).

ЈЕДИНИЦЕ АХМАТА ВЕЋ КРЕНУЛЕ: Кадиров писао Путину због ситуације у Артјомовску (ФОТО)

Фото: Профимедиа/Телеграм/Kadyrov_95

Кадиров у писму изражава жељу да, с обзиром на тренутну ситуацију, буду издата наређења за повлачење јединица Ахмата са других праваца и њихово пребацивање на положаје у Артјомовску и околини, које држи група Вагнер.

Кадиров је рекао да је писмо, чији је снимак објавио на свом Телеграм каналу, већ послато.

Оснивач групе Вагнер Јевгениј Пригожин изјавио је у суботу да је контактирао представнике чеченског председника како би започели пребацивање снага са положаја у Артјомовску. 

Кадиров је рекао да је Ахмат спреман да напредује ка Артјомовску, а да је неколико јединица већ кренуло "у правцу извођења специјалне војне операције".

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (1)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart