АМЕРИЧКИ АМБАСАДОР У КИНИ ИМА НАРЕЂЕЊЕ ЗА ПЕКИНГ: "Кина да натера Русију да оконча рат у Украјини"
АМЕРИЧКИ амбасадор у Кини Николас Бернс изјавио је данас да Пекинг треба да притисне Русију да оконча рат у Украјини.
Foto: Printskrin Youtube/RafalCwiok
- Оно што треба да видимо од Кине је да притисне Русију да повуче своје трупе, тако да Украјина може да поврати сву своју територију и поново буде потпуно суверена, у сваком смислу те речи - рекао је Бернс на скупу тинк-тенка Стимсон центер, преноси Си-Ен-Ен.
Он је додао да би било од помоћи ''када би Кина натерала Русију да прекине бомбардовање украјинских школа, болница и стамбених зграда''.
Бернс је навео да је у последња два месеца забележен "огроман губитак људских живота", услед руских ваздушних напада.
Амбасадор САД у Кини је рекао да је разговор кинеског председника Си Ђинпинга и украјинског председника Володимира Зеленског био "добар први корак", али и да је нејасно шта ће проистећи из тога.
- Желели бисмо да Кина буде много чвршћа када саветује Русе. Волели бисмо да видимо акцију за окончање рата, што је брже могуће. Наравно, под условима које украјинска влада може да прихвати - рекао је Бернс.
Он је додао да Вашингтон већ месецима "веома пажљиво" прати питање слања кинеске војне помоћи Русији.
- Нисмо видели доказе да Кинези то раде, али настављамо да то посматрамо - закључио је Бернс.
Ускоро опширније
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)