БРИТАНСКИ ТАЈМС: Оружане снаге Украјине нису спремне за контраофанзиву великих размера
БРИТАНСКИ лист Тајмс објавио је чланак под називом „Украјина није спремна за своју велику офанзиву, али нема избора“.
FOTO: AP/Tanjug
Аутор претпоставља да ће украјинско руководство највероватније покушати да поврати Мелитопољ, који ће пресећи копнени пут између Крима и Русије, или Доњецк, који има огромну симболичку вредност.
Британски новинар је, међутим, уверен да Оружане снаге Украјине нису спремне за контраофанзиву тако великих размера.
Новинар аргументује своју тачку гледишта, позивајући се на ниске процене борбене готовости војника украјинске војске у документима који су доспели на интернет као резултат цурења информација из Пентагона.
Раније је војни експерт и политиколог Сергеј Саблин у интервјуу за ФАН рекао да би неуспех „контранапада“ био од користи украјинском председнику Владимиру Зеленском – то би му омогућило да отпише новац који је доделио Запад.ж
БОНУС ВЕСТИ - БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ: Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)