РУСИ ПОДИГЛИ БОРБЕНУ ПРИПРАВНОСТ: Алармиране војне базе у још две државе

Новости Онлајн

28. 04. 2023. у 09:10

РУСИЈА подиже борбену приправност својих база у Киргизији и Таџикистану у светлу настојања САД и њених савезника да обнове своје војно присуство у Централној Азији, изјавио је руски министар одбране Сергеј Шојгу.

РУСИ ПОДИГЛИ БОРБЕНУ ПРИПРАВНОСТ: Алармиране војне базе у још две државе

Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација/Википедија

- Американци под изговором борбе против тероризма покушавају да обнове своје војно присуство у Централној Азији. Ми на захтеве Вашингтона да у тим земљама разместе војну инфраструктуру гледамо као на директну претњу стабилности на територији земаља-чланица Шангајске организације за сарадњу (ШОС) - рекао је он.

Шојгу је на састанку министара одбране земаља-чланица ШОС-а у Њу Делхију такође рекао и да је ураво из тог разлога и подигнут ниво борбене приправности руских база у Киргизији и Таџикистану.

Практично цео НАТО је устао против Русије

Практично целокупни борбени потенцијал свих земаља НАТО активиран је против Русије након покретања специјалне војне операције у Украјини, изјавио је руски министар одбране Сергеј Шојгу.

- Одмах након покретања специјалне операције Русији су уведене санкције широког обима, организована је испорука наоружања Украјини, снабдевање Кијева обавештајним подацима, допремање у зону борбених дејстава страних плаћеника и саветника - рекао је он.

БОНУС ВИДЕО: БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ - Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања