КУБА ДОБИЛА ПРЕДСЕДНИКА: Диаз-Кандел добио још један мандат
НАРОДНА скупштина Кубе изгласала је данас да Мигел Диаз-Канел добије други петогодишњи председнички мандат.
Фото: ЕПА
Упркос тешким економским проблемима са којима се Куба суочава, ова одлука је очекивана, пише Си-Ен-Ен.
За Диаз-Канела је је гласало 459, од укупно 462 посланика.
Он је на месту председника и првог секретара Кубанске комунистичке партије заменио Раула Кастра и тиме је постао прва особа рођена после револуције 1959. године која се налази на те две позиције, а да се не презива Кастро.
На истој седници скупштине, Салвадор Валдез Меза поново је изабран за потпредседника Кубе са 439 гласова, пише Гранма, сајт Централног комитета Комунистичке партије Кубе.
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ: САД су за дијалог с Русијом и Кином у решавању конфликта у свемиру
19. 04. 2023. у 18:14
ЗЕЛЕНСКИ СЕ ОГЛАСИО О ПРЕГОВОРИМА: Нећемо признати Донбас као руски!
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски изјавио је да руска преговарачка позиција "још није промењена" и да "они желе наш Донбас, а ми не желимо да дамо наш Донбас".
16. 12. 2025. у 17:44
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење
РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.
16. 12. 2025. у 11:42
Коментари (1)