ЗЕЛЕНСКИ ЗАХВАЉУЈЕ ВАРШАВИ: Украјина и Пољска стоје "раме уз раме"

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски је током данашње посете Варшави захвалио Пољској на "историјској помоћи", указавши да званична Варшава помаже да се оформи коалиција западних сила која би обезбедила Украјини борбене авионе, као што је допринела да се набаве тенкови за украјинску војску.

ЗЕЛЕНСКИ ЗАХВАЉУЈЕ ВАРШАВИ: Украјина и Пољска стоје раме уз раме

Фото АП

Током говора на тргу у Варшави, Зеленски је рекао да "Русија неће победити Европу док Украјина и Пољска стоје "раме уз раме", преноси Ројтерс.

Председник Украјине захвалио је Пољској на њеној "историјској помоћи" у прикупљању западне помоћи за његову земљу. Зеленски је рекао да се украјинске снаге и даље боре за град Бахмут (Артјомовск), али да би могле и да се повуку "у случају да се суоче са ризиком да буду одсечене".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ПРОТИВ ПОСЕТЕ МИЛАТОВИЋА БЕОГРАДУ: Увреда је за српску гарду да му приреди смотру