"НИЈЕ У КОНТАКТУ СА СТВАРНОШЋУ": Британски премијер на удару критика због "шокантног расипања новца"
ПРЕДСЕДНИк владе Велике Британије Риши Сунак нашао се на удару јавних критика у којима је обелодањено да је у периоду краћем од две недеље Сунак путовао приватним авионима и потрошио у те сврхе око 500.000 фунти, "шокантно расипајући новац пореских обвезника".
Фото: Танјуг/АП пхото
Ове критике су подстакле британску опозицију да нападне Сунака тврдећи да "није у контакту са стварношћу и није у стању да ради на питањима очувања животне средине зеленој агенди", преноси Ројтерс.
У откривеним документима из кабинета премијера Сунака детаљно се описују путовања премијера у иностранство у трец́ем кварталу 2022. године.
Откривено је да је Сунаков кабинет коштао британске пореске обвезнике око 108.000 фунти за путовање приватним авионима до и са самита Цоп27 у Египту, 6. и 7. новембра.
Недељу дана касније Сунак је одлетео на самит Г20 на Балију у Индонезији, вратио се 17. новембра, а ово повратно путовање је коштало више од 340.000 фунти.
У децембру је једнодневни излет у Летонију и Естонију у посету британским трупама коштао више од 62.000 фунти.
Документ о трошковима премијерског кабинета показује да је скоро 20.000 фунти потрошено на друге трошкове као што су смештај, храна и визе.
Међутим, све наведено не укључује трошкове за службенике који су такође ишли са премијером на ова путовања, а делегације су биле различите величине - од 19 са премијерком Лиз Трас, до 35 колико их је пратило Сунака на Бали.
БОНУС ВИДЕО: ПРАВИ ДРАГУЉ: Јединствени дијамант спреман за продају на аукцији за баснословну суму
Препоручујемо
БРИТАНЦИ НЕЋЕ У ПЕНЗИЈУ СА 68 ГОДИНА: Сунакова влада засад не помера старосну границу
30. 03. 2023. у 15:29
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (0)