БОЛСОНАРО СЕ ВРАЋА У БРАЗИЛ: Открио шта је његов следећи корак
БИВШИ бразилски председник Жаир Болсонаро, који се данас враћа у Бразил након тромесечног боравка у Сједињеним Америчким Државама, рекао је да неће водити опозицију, већ ће сарађивати са својом конзервативном Либералном партијом.
Фото: AP Photo/Raul Spinasse, File
Болсонаро је дао изјаву бразилском извештачу Си-Ен-Ена на аеродрому у Флориди пре укрцавања на лет за Бразил, где се враћа први пут пошто је изгубио реизборе у октобру од садашњег шефа државе Луиса Ињасиа Луле да Силве.
- Нећу водити никакву опозицију. Помоћи ћу својој партији као особа с искуством - рекао је Болсонаро.
Он је изјавио да планира да путује широм Бразила како би помогао својој странци да добије локалне изборе следеће године, пренео је Ројтерс.
Против десничарског бившег председника Болсонара, кога је Лула тесно победио на председничким изборима у октобру, покренут је низ истрага и излаже се по повратку у своју земљу правним поступцима, као и могућем затварању.
Бразил је напустио 30. децембра, и пре истека председничког мандата, бојкотујући церемонију Лулине инаугурације којем је требало да преда председничку ленту.
БОНУС ВИДЕО: КАЋУША НА УЛИЦАМА ПАРИЗА - Погледајте улични перформанс младих током антирежимских протеста
Препоручујемо
АМЕРИКА ЗАТАШКАВА ИНФОРМАЦИЈЕ : Руска амбасада у Вашингтону оптужила седму силу у САД
30. 03. 2023. у 07:00
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)