ШТРАЈКАЧИ БРАНЕ РАФИНЕРИЈУ: Нови сукоби у Француској

У уторак пре подне дошло је до нових тензија у Француској, због противљења пензијској реформи усвојеној без гласања у Скупштини.

ШТРАЈКАЧИ БРАНЕ РАФИНЕРИЈУ: Нови сукоби у Француској

Фото: АП

Најнапетије је било у месту Фос на Мору недалеко од Марсеља, где су власти реквирирале рафинерију. У овом делу земље снабдевање пумпи је нарочито отежано. На многима пумпама нема горива, а редови су дугачки.

Штрајкачи су одман блоикрали прилазни пут рафинијери. Полицију су гађали каменицама, а запалили су и барикаде. Ваздух су испунили црни дим и мирис сузавца. Синдикални лидери су огорчени и одлучни.

Истовремено, у Монпељеу је окупирана железничка станица, док је у париском тринаестом арондисману пружена подршка радницима градске чистоће који су у штрајку.

Протекле ноћи, широм Париза избројано је чак 240 пожара на улици. Ухапшено је 287 особа, од чега 234 у главном граду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ХАОС! Партизан се сели, разлог је - Динамо Загреб!