РУСИ СПРЕМАЈУ НОВУ ВРСТУ ВОЈНИХ ОПЕРАЦИЈА ЗА ЗАШТИТУ ОД АМЕРИКЕ: Министарство одбране у званичном часопису објавило детаље
У РУСИЈИ припремају нову врсту војних операција уз коришћење нуклеарног оружја за заштиту од могуће америчке агресије, објавио је руски часопис за војна лица „Војна мисао“, који издаје Министарство одбране.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација/Википедија
Како се наводи у материјалу, чији су аутори заменик команданта Стратешких ракетних снага војске Русије Игор Фазлетдинов и пуковник у пензији Владимир Лумпов, Сједињене Америчке Државе постепено губе лидерску позицију у свету. Као резултат тога, расте агресивност њиховог војно-политичког курса према Русији, јер у Вашингтону сматрају да је Москва главни кривац губитка америчке светске доминације.
Истовремено, аутори наводе да САД, по свему судећи, планирају да поразе Русију у форми „Стратешке (глобалне) операције у више области“.
У оквиру ове операције, појашњава се у публикацији, Пентагон предвиђа пораз помоћу конвенционалног тренутног глобалног напада најмање 65-70 одсто руских стратешких нуклеарних снага, неутрализацију преосталих и активираних руских носача нуклеарног оружја помоћу глобалног система противракетног одбрамбеног система и затим извођење минимално довољног нуклеарног напада на Русију у циљу њеног уништења.
Према ауторима чланка, руски војни стручњаци као главно средство и инструмент за супротстављање покушајима реализације агресивних планова Пентагона путем извођења стратешке многосферне операције разматрају перспективну форму стратешке примене Оружаних снага Русије: операције стратешких снага за обуздавање.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ОВАКО РУСИ НАВОДЕ ДРОНОВЕ КАМИКАЗЕ НА НЕПРИЈАТЕЉСКЕ ПОЛОЖАЈЕ: Нови снимак МО Русије из борбе
Препоручујемо
"РУСИЈА ИЗЛАЗИ ИЗ АНЕСТЕЗИЈЕ" Дугин: Шест фаза специјалне војне операције
02. 03. 2023. у 08:36
РАТ У УКРАЈИНИ: Ситуација под контролом након напада украјинских диверзаната у Брјанској области Русије
02. 03. 2023. у 06:54 >> 00:59
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)