ЧУО СЕ ВЕЛИКИ ПРАСАК, А ОНДА ЈЕ БУКНУЛА ВАТРА: Прва исповест очевидаца након судара возова у Грчкој (ФОТО, ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ 32 особе су погинуле, а 85 је повређено у судару два воза у Лариси, саопштила је ватрогасна бригада. Узрок најсмртоносније железничке несреће у Грчкој у последњих неколико деценија је непознат.
Танјуг/AP Photo
- Чули смо велики прасак, било је то 10 кошмарних секунди. Превртали смо се у вагону док нисмо пали на бок... Онда је настала паника, пуцали су каблови свуда, ватра је била моментална, док смо се превртали били смо спаљени, ватра је била десно и лево - рекао је Стергиос Миненис, 28-годишњи путник, сведок катастрофалног судара возова у којем су погинуле најмање 32, а повређене најмање 82 особе.
Око 250 путника аутобусима је безбедно евакуисано у Солун. Један путник рекао је државној телевизији ЕРТ да је успео да изађе из вагона, након што је кофером разбио прозор воза.
Танјуг/AP Photo
- У вагону је настала паника, људи су вриштали - рекао је за ТВ СКАИ младић који је евакуисан из воза на оближњи мост.
Регионални гувернер Тесалије Константинос Агорастос рекао је за ТВ СКАИ да су прва четири вагона путничког воза искочила из шина у удесу, док су прва два вагона, која су се запалила, "скоро потпуно уништена".
Танјуг/George Kidonas/InTime News via AP
Рекао је да су два воза јурила један према другом на истом колосеку.
- Путовали су великом брзином и један возач није знао да други долази - рекао је гувернер.
БОНУС ВИДЕО: Брзи воз у Суботици крајем идуће године
(Блиц)
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)