ПЕСКОВ О ПУТИНОВОЈ КАНДИДАТУРИ: Прерано је разговарати о учешћу у трци за председника 2024.
РУСКИ председник Владимир Путин још није саопштио да ли ће се кандидовати за председника 2024. године, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Kremlin.ru
-За сада нисмо расположени за изборну кампању - Путин има много посла. Нисмо чули никакве најаве од њега да ли ће се кандидовати за председника или неће. Дакле, још је мало прерано. Само треба да будемо стрпљиви, рекао је Песков за лист Известија, одговарајући на питање да ли је Путин већ одлучио да се кандидује за реизбор.
Прес-секретар председника Русије је такође приметио да је у контексту руске операције у Украјини било предлога да се одложе предстојећи септембарски регионални и локални избори у земљи и председнички избори 2024. године.
-Али чули смо да је председник поручио у Савезној скупштини да ови и други избори треба да буду одржани, да је то саставни део развоја нашег друштва и политичког система, нагласио је Песков.
Председнички избори у Русији заказани су за 2024. годину.
Према писању руског листа, Путин је у јулу прошле године истакао да би сама чињеница да има право да буде изабран за нови мандат стабилизовала ситуацију у Русији.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)