ПУТИН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ ЗАПАДУ: Не могу да замислим да амерички војници контролишу нуклеарне објекте Русије
РУСИЈА је приморана да се врати разматрању питања о нуклеарном потенцијалу Велике Британије и Француске, јер је НАТО показао да преставља војни, а не политички блок, изјавио је председник Русије Владимир Путин.
Фото: ЕПА/Профимедиа/илустрација
- Ми смо у своје време ишли на то да их 'ставимо у заграде', имајући у виду и смањивање тензија, и то да је НАТО прогласио себе готово демилитаризованом организацијом, говорили су да су они пре политичка организација него војни блок. А како није војни блок? Видимо шта се догађа. Због тога смо просто приморани да се вратимо разматрању те теме као централне - рекао је Путин у емисији Павла Зарубина „Москва. Кремљ. Путин“ на телевизијском каналу „Русија 1“.
Руски председник је нагласио да се Русија не противи учешћу земаља НАТО-а у дискусији о Споразуму о страштеком офанзивном наоружању, иако оне формално нису учеснице тог документа.
- НАТО је издао саопштење у вези с тим и истовремено се пријавио за некакву дискусију о том питању. Ако је тако, онда, изволите, ми се не противимо, нека учествују у тој дискусији - рекао је Путин.
Он је истакао да не може да замисли да амерички војници контролишу нуклеарне објекте Русије док, истовремено, подржавају кијевски режим.
- Поред свега осталог, када раде то што раде данас у Украјини, ја просто не могу да замислим да амерички војници шетају по нашим нуклеарним објектима. То је просто смешно - нагласио је Путин.
Руски председник је, у вези с одлуком Русије да суспендује своје учешће у Споразуму о стратешком офанзивном наоружању са САД, нагласио да је Русија дужна да штити своју безбедност и стратешку стабилност.
- Њихова је ствар шта ће да разумеју, а шта неће, ми не можемо у њихову главу да уђемо. Ми схватамо оно што ми морамо да радимо. А морамо да чувамо своју земљу, да заштитимо безбедност, стратешку стабилност - нагласио је Путин.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПУТИН ЧЕСТИТАО ЕРДОГАНУ РОЂЕНДАН: "Драги пријатељу, ценимо ваш допринос"
26. 02. 2023. у 12:08
"ЈУЖНИ ВЕТАР ЈЕ НЕШТО ПОСЕБНО": Мики Манојловић у јавности након дужег времена (ВИДЕО)
25. 02. 2023. у 21:26
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (1)