НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: Кинеска компанија у преговорима са Русијом о продаји дронова
НЕМАЧКИ магазин Шпигел пише да је Русија у преговорима са кинеским произвођачем око куповине 100 дронова, који би били испоручени у априлу.
Фото: Депоситпхотос
Претходних дана су САД, Немачка и још неке западноевропске земље упозориле Кину да не продаје оружје Русији у рату против Украјине, наводећи да би такав потез имао озбиљне последице.
Ројтерс наводи да се верује да је Русија, погођена јаким западним санкцијама, купила оружје од Ирана и Северне Кореје, укључујући и дронове, али је Кина засад стајала по страни.
Шпигел пише да је кинески произвођач "Сијан бинго интелиџент авијејшн технолоџи" саопштио да је спреман да направи 100 прототипова дрона ЗТ-180, за које немачки лист каже да могу да понесу од 35 до 50 килограма бојевих глава.
-Рекао сам кинеским представницима да се то не може прихватити, изјавио је немачки канцелар Олаф Шолц за јавни сервис ЗДФ раније у току дана, одговарајући на питање о евентуалној помоћи Кине Русији.
Додаје се да је дрон сличан иранском "шахид-136", којим је, како пише британска новинска агенција, покренут велики број напада на Украјину.
Шпигел такође пише да је "Бинго" имао планове да направи фабрику дронова у Русији, где би могло да се прави месечно до 100 беспилотних летелица.
БОНУС ВИДЕО - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Вагнеровци напредују у Бахмуту, ВСУ копа ровове у Часовом Јару; Руси одбијени код Марјинке (МАПА/ФОТО/ВИДЕО)
23. 02. 2023. у 06:46 >> 00:58
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)