ПОЉСКА РАЗМИШЉА О ДРАКОНСКОЈ МЕРИ: "Спремни смо у потпуности да затворимо границу за Белорусијом"

ПОЉСКА је спремна да у потпуности затвори границу са Белорусијом, изјавио је заменик министра иностраних послова Пољске Павел Јаблонски у емисији „Пољског радија“.

ПОЉСКА РАЗМИШЉА О ДРАКОНСКОЈ МЕРИ: Спремни смо у потпуности да затворимо границу за Белорусијом

Фото: Јутјуб/AiirSource Military/Википедија

- Ако постоји таква потреба, посебно мотивисана безбедносним питањима, онда смо сигурно спремни. Међутим, то ћемо анализирати како се буду развијали догађаји -  рекао је Јаблонски одговарајући на питање да ли је Пољска спремна да потпуно затвори границу са Белорусијом.

Притом, он негира да су одлуке о затварању граница политички мотивисане.

- Ми не доносимо такве одлуке ослањајући се само на политичке факторе. Ми схватамо да постоје превозници и роба која се може превозити преко границе и они то користе. Али ако наше анализе покажу да постоји све већа опасност по безбедност, онда се такве одлуке могу донети - изјавио је заменик министра.

Раније је саопштено да ће Пољска данас од 19 сати затворити гранични прелаз за теретни саобраћај на последњем активном граничном прелазу са Белорусијом Кукурики-Козловичи.
Прошле недеље је на иницијативу пољских власти затворен пољско-белоруски гранични прелаз Бобровники. На белоруско-пољској граници је остао само један гранични прелаз Брест-Тереспољ за путнике и ниједан теретни.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ТО МОГУ САМО ЖЕНЕ: Видите како су сестрице штитиле инкубаторе док је земљотрес разарао Турску

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову